spolu_pracujeme

Papír podle nás dokáže být plnohonotným marketingovým nástrojem.

Rádi vám ho ušijeme na míru a k plné spokojenosti.

Své o tom ví ti, s kterými spolu_pracujeme. Díky!

deník young_block v dobách corony

9A5239FB-494D-4227-818B-55C9E93CEBA5_1_201_a

29.05.2020, Litomyšl

Věřím, že toto je jeden z posledních dílů young_block příběhu v nelehké době. V době, kdy jste vy pomáhali nám. DĚKUJEME! Jak jsme slíbili, brzy zase my pomůžeme dál. Už teď ale víme, že nezůstane jen u této iniciativy. Jednak bychom se, stejně jako ve většině i vy, konečně rádi vrátili k fungování běžných dnů, i když, pravda, s vědomím, že doba ‘před' se ještě dlouho nevrátí. Druhak bychom ale také rádi i nadále a možná ještě o něco důrazněji upozorňovali na to nejdůležitější, co v životě máme, a to je svoboda a další hodnoty, s kterými se tu před třiceti lety znovu budovala naše demokracie. Pojďme ale pěkně popořadě:

_ ne, že bychom před C-19 zaháleli, naopak. Ne, že bych se chtěl přehnaně chlubit, mám ale dobrý pocit a rád bych se o něj podělil. Nakonec se nám totiž opravdu povedlo období paralýzy využít ve svůj prospěch. Překopali jsme nejednu prioritu a investovali. Investovali jsme do toho nejlepšího, co máme – našeho produktu – a nechali ho mluvit za sebe. Díky tomu je vás aktuálně víc jak stovka, kteří o nás předtím nevěděli a do budoucna vědět chtějí. Vy všichni teď zpozorněte ještě o trochu víc – čeká vás totiž další papírové překvapení. Už k vám letí, pokud ještě nedoletělo. Je opět ryze #madeinlitomysl, jak jinak.

_ zatímco vy se těšíte na překvapení, já se jako snad ještě nikdy předtím těším na ten pocit z fyzického podání a stisku rukou, povídání si a sdílení… jestli mi totiž takhle doba něco dala, pak je to zejména velmi intenzivní uvědomění si hodnoty rodiny a vztahů obecně. Jak víte, máme štěně. Není to jen nový člen rodiny, je to také náš firemně-rodinný terapeut. Tmelí a přináší s sebou kopu času tráveného společně nejen na procházkách a hodiny dlouhého povídání si mezi poli a lesy. Nepopírám ale, že ten čas bych zase brzy rád dělil i mezi vás, naše klienty. Už aby to bylo! Už abychom zase sdíleli své životní i profesní příběhy nejen na papíře, ve virtuálu, ale také v hmatatelném reálu…

_ časy, které teď aktuálně žijeme, mi také vzaly. Zejména pocit neohroženosti, který jsem si v sobě mylně budoval. Trochu taky utrpělo zdraví pod tíhou stresu a probdělých nocí. Byla to ale nutná očista k posílení pocitu odpovědnosti. Za sebe i lidi okolo. V young_block nás není mnoho, ale jsem za každého jednoho, který je jeho součástí, rád. Díky nim totiž nejsem už na nic sám. Díky nim jsem získal další a velmi důležité utvrzení, že jim můžu a chci důvěřovat. Jde nám všem totiž o jedno – zvládnout to společně a mít se fajn.

_ tahle doba mi taky ubrala z toho mála důvěry, která v tento stát zbyla. Z důvěry v jeho současné představitele. Z důvěry v jejich přístup k základním principům demokratické společnosti, k právu a svobodě. Nezbylo už skoro nic. Zesílilo ale uvědomění si důležitosti jedince v otázce občanské odpovědnosti. Nadále už není možné zůstat schován za pouhou hradbou sounáležitosti s názorem šířícím se v online prostoru. Je třeba být, mluvit, konat, diskutovat… o tom ale zase jindy – BRZY!

PŘEJI VÁM VŠEM, AŤ SE NEJEN V TĚCHTO DNECH CÍTÍTE ALESPOŇ TAK, JAKO JÁ. JAK ŘÍKÁ MŮJ DOBRÝ KAMARÁD: “ŽIVOT NENÍ PEŘÍČKO”, JÁ ALE S OBLIBOU DODÁVÁM, ŽE SE SPRÁVNÝMI LIDMI KOLEM SE DÁ ZVLÁDNOUT S RADOSTÍ A LEHKOSTÍ.

YB_30-let-svobody_produkt_v06_LR

15.05.2020, Litomyšl

Na naší straně teď několik týdnů ticho. Neznamená to ale, že bych tu nebyl, naopak, poslední týdny zde trávím několik hodin denně. To abych vám byl blíž. I nadále totiž platí má nabídka papírového parťáka young_block na zkoušku. Pokud tedy víte, že vám na váš pracovní stůl chybí svobodný zápisník, nebojte se mi napsat. Slibuji, že vás nebudu nikterak uhánět a další komunikace bude jen a jen na vás… A teď už k shrnutí posledních dnů v #young_block:

_ máme radost, že se začínají hýbat ledy a všichni se pozvolna vracíme do normálního režimu. To zní víc než slibně, i když rozhodně nechceme ustat v ostražitosti. Nejen proto, že školy ještě neotevřely a všichni jsme tak více méně svázaní suplováním rozličných složek systému.

_ radost mám taky z toho, že jdeme cestou, která se vám ve většině líbí, oslovuje vás a vzbuzuje pozitivní reakce. Je to náš produkt, který s důvěrou rozesíláme do světa, aby mluvil sám za sebe a zpříjemnil vám denní povinnosti. Další kroky jsou pak plně na vás, tak moc jsme o našich papírových parťácích přesvědčeni a věříme, že to tak brzy budete mít i vy…

_ ani v této iniciativě ale nehodláme usnout na vavřínech. Pokud na nás tedy máte jakoukoliv konstruktivní připomínku, ke kterékoliv naší aktivitě, napište mi, zpětnou vazbu oceňuji za každé situace a aktuálně ještě o něco málo víc. 😉

_ i já bych měl pár konstruktivních připomínek za celý tým young_block směrem k naší vládě, taky se nestačíte divit nad kauzami Kubera, digitální karanténa, hermeticky uzavřené hranice a vměšování Ruska do naší integrity? Má míra tolerance je v tomto ohledu, zdá se, ještě o něco menší než malá. A proto i toto od nás v young_block bude mít konkrétní odezvu… můžete se těšit a rozhodně zůstaňte s námi. 👀

CO ZÁVĚREM? DRŽME SI PALCE A KLOBOUKY, TA PRAVÁ JÍZDA ZAČÍNÁ. TĚŠÍM SE, VÍM ALE, ŽE TO OBČAS BUDE TAK TROCHU NEKONTROLOVATELNÁ JÍZDA ŠUSEM POD PRUDKÝ KRPÁL. JSME TU, NEJEN POKUD POTŘEBUJETE PAPÍR KOMUNIKUJÍCÍ NÁZORY, POSTOJE A PŘESVĚDČENÍ VAŠEHO BRANDU. I NADÁLE PROSTĚ ZŮSTÁVÁME ČESKOU PAPÍROVOU ZNAČKOU PRO VÁŠ BRAND, VŠE POD HLAVIČKOU MADE IN LITOMYŠL.

YB_blok_30.let_v02_LR

21.04.2020, Litomyšl

Shrnutí pátého týdne přináším s drobným zpožděním. Jsou prostě dny, kdy si říkám, co vám budu v tom zvláštním ‘stand-by’ módu psát. A jsou dny, kdy jsem všeho plný a nevím, z kterého konce vlastně začít. Dnešek je přesně takový…

_ Ano, i já spadnul do naštěstí krátkého stádia, kdy postrádám přesah. Vlastně je to ale příznak toho, že už jsem v tom koloběhu popření-vztek-smlouvání-smutek-smíření téměř na konci. A to mě těší, smíření na dosah a navíc v rukou mých a mých nejbližších. Uf, úlevné zjistit, že tohle můžu ovlivnit přímo já sám.

_ Ani profesně na tom nejsem jinak… přeji si to celé převzít do vlastních rukou. Proboha! Vy tam nahoře. Vy, co to všechno aktuálně máte ve svých rukách, už mávněte a nechte ten náš republikový ekonomický strojek zase rozběhnout. Otevřete malé obchody a povolte lidem poskytovat služby, které umí a tolik jim chybí. Nechte nás zachránit podnikání v tomto státě, když už vy sami o to zájem nemáte. My, úplně obyčejní lidé, se o to chceme a umíme postarat sami, rádi vám v tomto ohledu ulevíme. Řekněte jen, co je třeba dodržovat za hygienická opatření a další už nechte na nás… Naše ruce a hlavy chtějí, copak jste si ještě nevšimli?!

_ POKUD SOUHLASÍTE, PŘIDEJTE SE K TÉTO VÝZVĚ I VY OSTATNÍ, PROSÍM. Dřív, než už bude pozdě. Dřív, než všichni přestaneme tuhle situaci vnímat jako proces ozdravení. Dřív, než už nebude co a koho materiálně či jinak stimulovat a povzbuzovat k dalšímu, mnohdy nadlidskému výkonu…

_ my v young_block, stejně jako ve stovkách dalších českých firem, se o jeden takový právě teď snažíme. Obratem jsme na nule, nákladově nikoli, a to to v březnu vypadalo na rekord posledních měsíců. Ten se ale nekoná a jen tak konat nebude. Zakázky stále stojí a ty nové, za které jsme opravdu bezmezně vděční, i když jsou objemově o dost menší, stále ještě nejsou ve stadiu, kdy by na nich naše šikovné ruce mohly pracovat. Ne naší vinou, ani našich partnerů, ta nejistota je prostě příliš velká pro všechny – malé, střední, velké, společnosti, jedince. POJĎME JI SPOLEČNĚ ALESPOŇ MALINKO ROZPOUŠTĚT, PROSÍM, UMOŽNĚTE NÁM TO!

YB_ref bloky_produkt_MACH_17_LR

09. 04. 2020, Litomyšl

Opravdu už čtvrtý týden s Covid-19? Je to tak, přátelé. Letí to a neletí zároveň, a tak dnes jen stručně… Jo a abych nezapomněl, jak se máte o Velikonocích vy?

_ já si asi začínám zvykat. Tempo života běžných dní se dost zpomalilo, telefony nezvoní a mně to přestává vadit. Hodnoceno optikou předvirového období dost zvláštní stav. To bude ta lepší stránka aktuální doby, všeho je méně, ale o to plnější to je. K tomu to naše štěně Teo. “Teo, nekousej!” 🙂

_ co naopak trvá už celý měsíc je vůle a odhodlání společnosti ke změně, tu vnímám denně několikrát. Změnu směrem k uvědomění si národní důležitosti a sounáležitosti, změnu která přichází hlavně ‚zespoda‘, od nás lidí a firem. Je to sice v absolutním kontrastu s přemýšlením a konáním našich státních představitelů, kteří, namísto využití skvělých českých firem a jejich potenciálu, stále utrácí spousty peněz u firem čínských, ale taková je realita. O důvodech, proč tomu tak je, zde nebudu polemizovat. Nemám iluze, zároveň bych ale nerad tuto platformu zatěžoval postesky, které stejně nikam nevedou, a slovníkem, který sem nepatří.

_ trvá taky moje důvěra v život a lidi okolo. A že to místy bude stát víc úsilí než obvykle? No co, podpoříme se navzájem. Jak už mnohokrát zaznělo: SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME! Utvrzujete mě v tom vy, kteří k nám přicházíte se zpětnou vazbou. Znovu, díky za každou jednu! Moc se mi ale líbil i jeden příspěvek tady na LinkedIn. Jeho myšlenka zněla nějak takhle:

Při výběru dodavatele určitého typu služby/produktu se vždy nejprve se snažíme oslovit potenciální subjekty v našem nejbližším regionu/městě. Pokud neuspějeme, oslovíme dodavatele z naší republiky. A pokud se ani to nepovede, zamyslíme se, zda není možné daný produkt zaměnit za produkt obdobný, který u dodavatelů výše uvedeného typu jsme schopni získat jako plnohodnotnou variantu k původně poptávanému typu zboží/služby. Když ani toto nelze, teprve pak se vydáme cestou hledání dodavatele ze zahraničí.

_ příspěvky tohoto typu jsou pro mě bohužel také signálem utužujícím mě v přesvědčení, že si z aktuální situace budeme muset ponejvíc pomoct hlavně my sami. Nevidím a necítím velké odhodlání státu nám, podnikatelům a firmám, výrazně pomoci. Zda je mé vnímání správné, se samozřejmě ukáže až v příštích měsících, až se všichni vrátíme do prací a byznys se opět začne probouzet.

JEŠTĚ DNES NÁM VŠEM CHCI ALE POPŘÁT, AŤ TO USTOJÍME S GRÁCIÍ, AŤ SE I TENTOKRÁT UKÁŽE, ŽE POCTIVÝ ČESKÝ PRODUKT VE SPOJENÍ S NASAZENÍM, KTERÉ TOMU VŠICHNI DÁVÁME, PŘEŽIJE VŠECHNO. A NÁM ČECHŮM JÁ VĚŘÍM, TO DÁME!!!

2560 x 2560 px@2x

03. 04. 2020, Litomyšl

Další, třetí týden ekonomického corona ticha je téměř za námi. Jak to ticho rezonuje v young_block?

_ abych začal pozitivně – jsme zdraví, jak my, tak všichni, které kolem sebe máme. Navíc jsme si do toho ticha pořídili štěně, čtyřnohého terapeuta Tea, je to malý kříženec bígla. A stejně jako se v něm kříží krev dvou plemen, i ve mně samém se mísí nespočet emocí. Narozdíl od Tea si ale bohužel nemůžu přisuzovat terapeutické schopnosti. Fotku Tea nečekejte, víte, jak je to s tou ironickou marketingovou poučkou, že štěňátka valící smutně své oči prodávají, nebo ne? 😉

_ B2Bčko mlčí, a tak nezbývá než se nechat chlácholit vírou, že pozastavené se rozběhne, a to jak nám, tak i vám, protože i ty minule avizované projekty, co nám měly pomoct přestát březen, se nakonec částečně rozplynuly a nejsou…

_ ‚záchranou‘ je pro nás jedna z litomyšlských firem s krásným projektem, který se mi povedlo přesunout na výrobu ihned. Jindy jeden z mnoha, aktuálně něco jako vyhrát v loterii, prostě poklad. Díky za něj, T&T Trade!

_ i tak se ale smyčka utahuje a přišla první oběť, výpověď. Jsme skoro rodina, bolí to. Musím udělat vše pro to, aby mohla brzy zpět do týmu!

_ přichází další vlna pochybností – opravdu jsou státem nastavená opatření tím nejlepším řešením? Odpovídám si v pikosekundě ambivalencí. ANO, i my máme rodiče spadající do nejohroženější sociální skupiny a bojíme se o jejich zdraví. Ale uvést ekonomiku do takovéto propasti? NE! S přístupem státu, kdy natahuje ruku, ale sám podává prst? Ehm, politikařit tu nechci, tak raději pojďme dál. Stejně mi v hlavě nepřestává znít předsevzetí: Jako vždy si poradíme sami!

_ zlatý LinkedIn, nikdy bych neřekl, že zrovna já budu vděčný za online virtuální svět, ale alespoň v něm se život stále ještě nezastavil. Dělíme se o zkušenosti, povzbuzují nás vaše pozitivní reakce a spousta nových ‚přátelství‘. A tak stále máme touhu jít dál, být díky a nebo navzdory této celé situaci/zkušenosti silnější.

_ a silnější, i přestože sami nemáme moc, chceme dělat i ostatní, proto pro vás máme nabídku:

pomozte nám _ pomůžeme dál

#pomoztenampomuzemedal

Jak už všichni víte, nejen malí podnikatelé v Česku momentálně procházejí velkou krizí. young_block nevyjímaje. A tak jsme se, mimo jiného, rozhodli zapojit do iniciativy #malynakupvelkapomoc a obohatit tuto aktivitu o další rozměr. Jsme Made in Litomyšl, rádi bychom proto ještě víc posílili lokální smýšlení. Pokud se tedy rozhodnete pomoct nám, my pomůžeme dál…

_ objednejte u nás jako firma a my 5% z obratu každého projektu pošleme na dobrou věc

_ celá iniciativa potrvá minimálně do konce června 2020 a vztahuje se na celé naše portfolio 

_ kam peníze poputují? Zpět do Litomyšle, konkrétně do Centra sociální pomoci v Litomyšli pečujícího o naše seniory 

Více info zde.

PŮJDETE DO TOHO S NÁMI? NEBO VÍTE O NĚKOM, KOMU BY NAŠE BLOKY MOHLY POMOCT NÉST BŘÍMĚ AKTUÁLNÍ SITUACE S VĚTŠÍ VNITŘNÍ SVOBODOU? NAPIŠTE MI, PAPÍRU JSOU U NÁS STOHY A VŮLE POMÁHAT TAKY. DÍKY A OPATRUJTE SE!

310B1226-6A73-47AE-9FD0-7C7D17C28058_1_201_a
YB_tym_01_LR

26. 03. 2020, Litomyšl

Rozhodl jsem se sdílet s vámi příběh naší malé firmy, jak dnes žijeme ‘den za dnem’. Takový deník young_block v dobách corony. Všichni za sebou máme perných a převratných čtrnáct dnů, jak je vidím já, hlavní young_blocker?

_ jednodenní panika (kdo jí neprošel?), nádech a výdech, uklidnit se a nastavit se do pozitivního přístupu a vnímání reality.

_ velké odhodlání podívat se realitě do očí, zkusit negativa jakkoliv přetvořit v příležitosti.

_ žhavím telefon a obvolávám klienty, kteří mají objednáno, málokdo něco ví, i přesto se mi povede s některými posunout projekt dál.

_ malý zázrak, dílna jede dál, sice v omezenějším režimu, ale jedeme. Řadíme se tak mezi ty šťastnější, kteří stále ještě mohou vyrábět, mohou si připravovat půdu pro své další kroky.

_ s týmem ladíme, jak snížit fixní náklady na minimum, včetně platového ohodnocení (ano, dotýká se to nás všech, bohužel i těch dvou mamin samoživitelek).

_ cítím odpovědnost a potřebu přenést klid a víru, že to zvládneme, na citlivější členy týmu.

_ překvapuje mě míra loajality všech, jsme v tom všichni, všichni na jedné lodi – díky!

_ vymýšlíme scénáře možných i nemožných variant, až jsme zralí na panáka (ano, víme, že líh je na koronavir krátkej) a chceme věřit, že ty nemožné budou brzy možné.

_ zorientovat se v situaci tak, jak ji komunikuje stát, tak na to jsme ve většině krátcí i my.

_ Alča tak raději šije roušky pro náš všechny… nejen pro nás… šije a šije a šije, celých 14 dnů.

_ Irča a Petra mezitím chystají zakázky pro USSPA, piloty (jojo, naše bloky létají i v olbacích) a také pro tiskárnu HRG… opět mě dojímá míra solidarity, kdy se od počítačů všichni přesuneme do dílny a kompletujeme, abychom dodrželi slíbený termín.

_ je to zvláštní, ale jsme si blíž, tohle je ten pravej #teamspirit.

_ přichází i očekávané zprávy o posunutí plánovaných projektů, jeden, druhý, třetí, … pátý. Většinou zatím na dobu po karanténě. Snad tomu tak zůstane.

_ čeká nás ještě projekt pro Česká spořitelna a pak dva další, jenže taky o dost menší, co ale bude dál?

_ Pája mezitím doma vzdělává svou dceru, nemá jinou možnost, jak že je to s tím OČR u samoživitelek?

_ David monitoruje rozhodnutí státu, abychom mohli začít nastavovat smysluplná řešení. Jde to ztuha… a co teprve následné konkrétní kroky s úřady? Bude chaos, nikdo nic neví a každý vědět chce, chce mít řešení.

_ vše ale není jen negativní. Máme čas šířit naše „papírové dobro“ a pracovat na tom, abychom po zklidnění situace byli co nejsilnější. A tak spolu s Ani pracujeme na direct mail kampani – zjišťujeme zájem tady na LI a na jeho základě pak rozesíláme papírové parťáky do světa… na zkušenou. Až se vrátíme, věříme, že budeme mít dost nových fanoušků. Daří se nám to a hned je lepší nálada. Díky vám za ni, přátelé!

_ taky si s klienty povídám, nejen o bysnyzu a výhradně onlinově, pro mě, který nedá dopustit na podání si rukou, nezvyk, ale i tak jsem za ty chvilky neskonale vděčnej.

_ běhám, cvičím (doma – neuvěřitelný), dříve prostředek psychohygieny, dnes i u toho konstantně přemýšlím.

_ i tak je ale dezorientace a málo relevantních informací něco, co přetrvává… a nevidět definitivu, to světlo na konci tunelu, dokáže být sakra frustrující.

_ hlavou se mi honí tisíce nápadů a myšlenek, třeba to, co jsem se o sobě dozvěděl:

Chci vidět řešení a cestu.

Chci se postarat o své lidi.

Chci zachovat chladnou hlavu.

Dojímá mě ta blízkost.

Dojímá mě ta solidarita.

Dojímá mě ta chuť inovovat a transformovat.

_ co jsem se dozvěděl o svých lidech?

Chtějí vidět cestu.

Chtějí bojovat společně.

Chtějí zůstat nad věcí.

Jsou připraveni zříct se svých výhod pro náš brand.

Chtějí si být blízko.

Chtějí…

_ co jsem se dozvěděl o Češích? 

To samé, co jsem se dozvěděl o sobě samém a svém týmu (viz výše). A povím vám, není to špatné zjištění.

CO JSTE SE O SOBĚ ZA ČASŮ CORONY DOZVĚDĚLI VY?