spolu_pracujeme

Papír podle nás dokáže být plnohonotným marketingovým nástrojem.

Rádi vám ho ušijeme na míru a k plné spokojenosti.

Své o tom ví ti, s kterými spolu_pracujeme. Díky!

CAMERA OBSCURA _ díra do světa

Novoroční sada, ale také netradiční papírový kancelářský set CAMERA OBSCURA,

český papírový šperk z dílny young_block a tiskárny H.R.G.

CO SADA OBSAHUJE?

Jako správný kancelářský set obsahuje i Camera Obscura papírové společníky, které ve svém pracovním životě oceníte dennodenně. Součástí je:

_ klasický týdenní stolní kalendář,

_ čtrnáctidenní diář s tečkovaným zápisníkem,

_ trhací lepený blok bez linek,

_ set samolepicích poznámkových post-it bločků a záložek,

_ dva poznámkové bločky bez linek,

_ dvě obyčejné tužky,

_ malý a velký podtácek pro šálek s kávou a misku se snídaní,

_ rámeček na foto vašich blízkých.

Vše zabalené v celému konceptu odpovídajícím obalu, který po vyjmutí jednotlivých komponentů rád poslouží jako přihrádka na důležité dokumenty.

KDE JI KOUPÍM?

Na našem e-shopu a nebo v průběhu HIGHLIGHTS by Lemarket – zážitkového prodejního pop-up zasazeného do unikátního prostředí secesního bytu na Malostranském nábřeží na dohled Galerii Mánes. A to za zvýhodněnou vánoční cenu.

PROČ JE SADA UPROSTŘED DĚROVANÁ?

Při naší každodenní knihařské a tiskařské práci se setkáváme s mnoha pozoruhodnými počiny, přičemž některé se dočkají zasloužené pozornosti a jiné zůstanou naopak zcela bez zájmu veřejnosti. Pověstnou díru do světa by si přál udělat snad každý, ať  jednotlivec nebo firma. My v H.R.G. a young_blocku jsme litomyšlští patrioté, a proto jsme patřičně hrdí na to, že díky Bedřichu Smetanovi, Juliu Mařákovi, Josefu Váchalovi, Olbramu Zoubkovi, Václavu Boštíkovi, Magdaleně Dobromile Rettigové, Boženě Němcové i Miroslavu Brýdlovi, Litomyšl představuje sice malou, ale významnou a pozoruhodnou tečku na glóbu.

Za první „díru do světa“ lze bez nadsázky považovat cameru obscuru – předchůdkyni dnešního fotoaparátu. Princip dírkové komory, světlotěsné místnosti, na jejíž jedné straně je malý otvor, kterým dovnitř vchází světlo a na protější straně vytváří převrácený obraz předmětů umístěných před tímto otvorem, je lidstvu znám již od 5. století př. n. l. Přes svou jednoduchost ale stále nepřestává fascinovat.

Stejně úchvatně musela na lidi v době svého vzniku v roce 1837 působit daguerrotypie – první v praxi použitelná fotografická metoda, která umožnila získat stálý pozitivní obraz na citlivé vrstvě jodidu stříbrného. Litomyšl se do dějin otiskla i ve spojení s touto fotografickou technikou. Nejstarším dochovaným snímkem pořízeným v českých zemích je totiž postříbřená měděná destička, na níž je vyobrazená litomyšlská pošta. Budova listovního úřadu v Litomyšli dnes sice nevypadá jako v polovině 19. století, ale na rohu Smetanova náměstí stojí stále.

Příznivkyní starých zobrazovacích technik je současná litomyšlská fotografka Olga Stráníková, jejíž fotografie jsme se rozhodli vám představit. Doufáme, že se vám vryjí do paměti stejně hluboko jako nám. Olga ráda experimentuje s barvami, světlem a stíny.

Pracuje technikami bromolejotisku, který používal například i František Drtikol, a lithprintu. Nejčastějším motivem její tvorby je žena a její křehkost i síla. Fotografie je pro Olgu podle jejích slov alchymií, kdy výsledek často velmi záleží na náhodě. My ale na náhody nevěříme, a tak doufáme, že se díky naší sadě Olze podaří také udělat díru do světa.

Už víte, proč je naše novoroční sada na rok 2020 celá děravá?

JAK JSME KŘTILI?

12. 12. 2019 _ Czech Republic Sotheby’s International Realty

Projekt realizovaný v partnerství young_block a tiskárny H.R.G.

 

návrh a koncept:

Jan Gloser

Jiří Vogel

 

fotografie:

Olga Stráníková